X
تبلیغات
رایتل

ایران، دومین واژه خبری پرمخاطب یاهو

یکشنبه 11 فروردین‌ماه سال 1387 ساعت 07:15
موتور جست‌و‌جوی یاهو در روزهای پایانی سال 2007م. فهرست 10 واژه‌ای را منتشر کرد که بیشترین تعداد جست‌وجوی خبر را در یکسال اخیر داشته‌اند. نکته قابل توجه قرار گرفتن واژه ایران در جایگاه دوم این رده‌بندی است. 

به گزارش آفتاب، در رتبه اول طبقه‌بندی فهرست 10 سوژه خبرساز و پرمخاطب یاهو، صدام حسین در رتبه اول است. در حقیقت، در نخستین روزهای ماه ژانویه، فیلم و تصاویر آخرین لحظات زندگی صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق به سرعت در وب و روی تلفن‌های همراه گسترده شد. در آخرین روزهای سال 2006 صدام حسین به دار آویخته شد و به این ترتیب در روزهای اول سال 2007 به یکی از خبرسازترین موضوعات خبری تبدیل شد. 

بر اساس گزارش یاهوسرچ، هرچند جنگ در عراق و افغانستان در یکسال گذشته همچنان از موضوعات خبرساز و پرمخاطب موتورهای جست‌وجو بوده، اما در این طبقه بندی واژه ایران توانست در رتبه دوم 10 واژه برتر جست‌وجوی خبر یاهو قرار گیرد. در واقع مسئله برنامه هسته‌ای ایران، اظهارات احمدی نژاد و همچنین شدت شایعات و احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا، ایران را مورد توجه کاربران یاهو در جست و جوی خبر قرار داده است. 

فهرست کامل این طبقه‌بندی عبارت است از:
1. صدام حسین 2. ایران 3. عراق 4. جورج بوش 5. قیمت نفت وگاز 6. باراک اوباما (نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 آمریکا) 7. هیلاری روهام کلینتون (نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 آمریکا) 8. آتش سوزی جنگل های ساندیگو در کالیفرنیا 9. افغانستان 10. تیراندازی در دانشگاه ویرجینیاتک
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo