X
تبلیغات
رایتل

کسب و کار الکترونیک (E-Business) چیست؟

یکشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 14:05

اصطلاح 'E-Business' به استفاده از اینترنت برای انجام امور تجارت و کسب و کار برمی گردد. هر زمان یک کسب و کار برای انجام و پیشبرد اهداف شغلی و تجاری خود از اینترنت استفاده می کند در حقیقت تجارت الکترونیک (کسب و کار الکترونیکی) انجام می دهد....

فرق بین E-business و E-commerce

اصطلاح E-commerce معنی محدودتری نسبت به E-Business دارد.و به معنای استفاده از اینترنت برای سفارش و پرداخت برای خرید محصولات می باشد.بنابراین E-commerce زیرمجموعه ای از E-Business است . E-commerce زمانی اتفاق می افتد که یک مصرف کننده بصورت آنلاین بلیتی خریداری کند یا چیزهایی را از یک فروشگاه آنلاین خریداری کرده و پول آنرا پرداخت می کند و یا جنس را برای طرف می فرستند یا اینکه آنلاین تحویل می گیرد. E-commerce مشخصا به پرداخت برای خرید کالاها و خدمات برمی گردد،در حالی که E-business تمامی فعالیتهای تجاری که ازطریق ایمیل یا وب صورت می پذیرد را دربر می گیرد.

 اهداف و منافع E-business

اهداف E-Business در سطح پیشرفته آن کاهش هزینه و بهبود کارایی با جمع آوری سیستمهای تجاری و ازبین بردن دوباره کاریها می باشد. منفعت اصلی آن اینست که شما تجارت خود را با کارآیی بیشتر انجام می دهید و همچنین با منابع بیشتر و هزینه کمتر سود بیشتری می برید. جا دادن E-Business در هسته فرایند تجاری شما مستلزم صرف زمان و منابع می باشد. ولی باید به فرصتهای از دست داده و هزینه های صرف کرده به علت عدم E-Business در حرفه خود نیز توجه داشته باشید. مهمترین مطلبی که برای هر سازمان ، شرکت یا موسسه ای که تصمیم به ایجاد تغییر فرآیند تجاری سنتی خود به یک سیستم E-Business یکپارچه دارد در ابتدا تنظیم و تدوین یک طرح جامع E-Business یا همان (E-Business Plan) می باشد .

برگرفته از :iranwebmarketing

نتورک مارکتینگ هم شاخه ای از E-commerce است که متاسفانه مفهوم واقعی آن برای برخی کاملا" جا نیفتاده و افراد تصورشان از آن تنها یک  نوع  بازاریابی میباشد در صورتی که شما یکبار کالایی خریداری و نهایتا" چند بار  بازاریابی و فروش دارید اما آنچه باقی میماند شبکه ای میباشد که مدیریت و پیشبرد آن به شکل صحیح برای شما ایجاد مسئوولیت میکند در  واقع نتورک مارکتینگ یک فعالیت اجتماعی میباشد که با خرید و فروش کالایی شروع و با یک رابطه اجتماعی مثبت ادامه پیدا میکند این فرایند قدرت کم کردن فاصله بین افراد ٬ خانواده و جوامع را با ایجاد دوستی دارد بر خلاف عواملی که امروزه بر عکس این قضییه عمل میکنند .

احساس مسئوولیت و مدیریت شبکه مستلزم آموزش دیدن میباشد که انجام آن بعهده کمپانی و اعضا میباشد که آموختن آن هم هزینه دارد و آموزش دادنش برای شما پاداش به دنبال خواهد داشت ‌٬ و البته این سیستم خرید و فروش با سیستم سنتی از زمین تا آسمان تفاوت دارد.....

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo