X
تبلیغات
رایتل

تحلیل این ضرب المثل پیچیده

دوشنبه 6 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 07:22

تا نباشد چیزکی    مردم نگویند چیزها

البته و دو صد البته ما این را می دانیم که تا نباشد چیزکی مردم هم چیزهای دیگری به ان اضافه نمی کنند و بگویند یا به زبان ساده تر ان را یک کلاغ چهل کلاغ نمی کنند.پس باید چیزکی باشد تا بشود از ان چیزها گفت. ناگفته نماند که بعضی ها حتی بدون چیزک هم هزار چیز رنگارنگ می گویند!

اگر دقت کرده باشید بعضی از سریالهای چپ اندر قیچی تلویزیون که دستمایه ای ضعیف دارد و باید در یک قسمت تمام شود اما تا بی نهایت ادامه پیدا می کند بطوریکه کاسه ی صبر ادم لبریز می شود و دلش می خواهد یک چیزکی بگوید اما با گفتن این چیزک ممکن است مردم از فرصت استفاده کنند و یک چیزهایی بگویند و چیزک ما را مسئله دار کنند که شاید هم مقصر اصلی بیکاری باشد زیرا اگر مردم کارو زندگی داشته باشند که با شنیدن چیزکی هزار چیز نمی گفتند!! و یا گرفتن شندرغاز حقوق بخور و نمیر و پرواز هزار غاز از ان شندرغاز تا پایان برج انهم برجی به گشادی و بزرگی برج ایفل و باز چراندن غازها و چیزهایی مثل سماق مکیدن و خوردن حسرت و کشیدن نفس مفت و به پیاز و برگ کاهو میوه گفتن.... می تواند از عوامل مهم باشد.

پس نتیجه می گیریم که هر چیزکی خیلی چیزها به دنبال دارد که ما قبل از هر چیز باید ریشه چیزک را بخشکانیم که با توجه به کمبود اب غیر ممکن است!!!!

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo