X
تبلیغات
رایتل

مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود

شنبه 2 خرداد‌ماه سال 1388 ساعت 11:27

تیتر : مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود 

 


خلاصه : آزمایشات نشان می دهد، داوطلبان پس از مصرف این ماده کمتر احساس خستگی فیزیکی و ذهنی کرده و دقت ذهنی آنها افزایش پیدا می کند
متن کل خبر : به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلامت نیوز، به گفته دانشمندان محاسبات ذهنی در داوطلبانی که در آزمایش شرکت کردند پس از مصرف میزان زیادی از ماده فلایانولز که در شکلات به وفور وجود دارد، افزایش یافته است.
نتایج این آزمایشات نشان می دهد، داوطلبان پس از مصرف این ماده کمتر احساس خستگی فیزیکی و ذهنی کرده و دقت ذهنی آنها افزایش پیدا می کند.
محققان دانشگاه نورث آمبریا پس از ارائه نتایج آزمایشهای خود اعلام کردند که شکلات می تواند در انجام وظایف پیچیده و طاقت فرسای ذهنی موثر واقع شود.
بر اساس این گزارش ،یافته ها نشان می دهد دانش آموزانی که قبل از امتحانات شکلات مصرف کرده باشند می توانند نتیجه بهتری از امتحان خود به دست آورند.
ماده "فلاوانولز" قسمتی از ماده شیمیایی پلی فنولز است که مصرف آن باعث افزایش جریان خون در مغز انسان می شود.
این گزارش می افزاید:به منظور نمایش توانایی این ماده، دانشمندان از 30 داوطلب در گروههای سه تایی درخواست کردند که اعداد مبدا احتمالی که توسط رایانه انتخاب می شد را به صورت معکوس شمارش کنند.
نتایج نشان می دهد که داوطلبان پس از نوشیدن شکلات داغ که حاوی مقادیر زیادی از ماده فلاوانولز بود نسبت به زمان قبل از مصرف این ماده، شمارش معکوس را با دقت بیشتر و سرعت بالاتری انجام دادند، در عین حال داوطلبانی که شکلات را نوشیده بودند حتی پس از ساعتها شمارش احساس خستگی نکرده و به فعالیت خود ادامه دادند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo