X
تبلیغات
رایتل

حرف زدن به زبان دستها

جمعه 26 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 11:16

دست به سینه ی کامل: اگر کسی قرص و محکم دست به سینه شود و دستانش را هم مشت کرده باشد نشان میدهد نظری خصمانه و همراه با لجبازی دارد. این حرکات اغلب با دندان بهم فشردن و برافروخته شدن چهره همراه است.در این حالت ممکن است بلافاصله حمله ای کلامی یا فیزیکی اتفاق بیافتد 

 

 

محکم گرفتن بازوها:در این حالت دست روی سینه به حالت ضربدر است و هر دست بازوی مقابل را گرفته است این رفتار معمولا در اتاق انتظاردکتر و دندانپزشکان دیده میشود بعلاوه افرادی که برای اولین بار با هواپیما پرواز میکنند ومنتظر بلند شدن هواپیما هستند. این رفتار بدلیل احساسات منفی و هیجان ایجاد میشود.افراد با اعتماد به نفس میتوانند با افرادی که تازه با انها اشنا شده اند احساس برتری خود را نشان دهند به این ترتیب که دست به سینه نشوند. 

  

دست به سینه ناقص: این حرکت کاملا زیرکانه است مثلا گاهی یک دست جلوی بدن قرار میگیرد و دست دیگر را لمس میکند. این حرکت را اغلب در افرادی میتوان مشاهده کرد که در میان افراد غریبه قرار دارند و احساس نا امنی میکنند و یا افرادی که برای گرفتن جایزه جلوی دیگران می ایستند. این حرکت تداعی احساس امنیتی است که در زمان کودکی تجربه کردیم زمانی که والدین هنگام خطر دست ما را میگرفتند.

منبع: مجله سلامت

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo