X
تبلیغات
زولا

چمدان خود را برای سفر چگونه میبندید؟

شنبه 16 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 22:37


نحوه بستن چمدان برای یک سفر نسبتا طولانی


تصور کنید که می خواهید به یک مسافرت ده روزه بروید، چگونه وسایل خود را تنها در یک چمدان کوچک جمع می کنید؟

خانم "هثر پول" یک دستیار پرواز است که گاهی اوقات دو هفته به خانه ی خود باز نمی گردد. وی مبتکر طرح های جدید بستن چمدان برای کسانی است که مسافرتهای طولانی می روند، با هم مراحل چمدان بستن وی را می بینیم :  

 

 

 

مرحله اول: لباس های تازده فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند در عوض می توان لباس ها را به صورت فشرده لوله کرد که در این صورت کمتر هم چروک خواهند شد. می توان گفت تقریبا از هر لباسی که ما احتیاج داریم حداقل سه دست در یک ساک کوچک جا می شود. دو کفش هم می توان با این احتساب در ساک جا داد. در واقع سومین لباس و کفش که لازم می شود را بر تن خواهیم داشت. 

بقیه در ادامه مطلب

 

 


مرحله دوم: لوله کردن همه لباس ها را ادامه می دهیم و همه را به کناری خارج از چمدان می گذاریم. 

 

 

مرحله سوم: کفش ها ابتدا در ساک قرار داده و بعد لباس های دیگر مانند شلوار و شلوار جین که می توانند شکل و نظم به لایه های زیرین بدهند روی کفش ها قرار می گیرند. 

 

 


مرحله چهارم: چیدن لباس ها را ادامه می دهیم، لایه های بیشتری را شکل می دهیم و لباس را مرتب و محکم در کنار هم قرار می دهیم. 

 

 

 


مرحله پنجم: سبک ترین وسایل و وسایلی که می بایست بیشتر در دسترس باشند، آخرین چیزهایی هستند که اضافه می شوند و لایه های رویین را شکل می دهند. 

 

 

 


مرحله ششم: لوازم بهداشتی و آرایشی همچون شانه و کیف دستی روی سایر لباسها واقع می شوند. چمدان به راحتی بسته خواهد شد و هیچ نیازی به بالا و پایین پریدن یا نشستن روی آن نیست! 

 

 

 


در تصویر زیر شما نمونه ای از همان وسایل را دارید اما به صورت تا شده و به روش متداول که همه می شناسیم. 

 

 

 

اگر مسافرت کوتاه تری در پیش داشتیم و نیاز زیادی به تعویض چندین دست لباس و استفاده از وسایل نبود می توان از روش دیگری استفاده کرد.
مرحله اول: لباس و مانتو در کف چمدان قرار گرفته به طوری که کناره های لباس از چمدان بیرون باشد. 

 

 

 


مرحله دوم: وسایلی که چروک شدن آن ها کمتر مهم باشد به همراه لوازم بهداشتی در وسط واقع می شوند. 

 

 

 مرحله سوم: در آخر گوشه های لباس های زیرین با احتیاط و با نظم و دقت بر روی لباس ها تا زده می شود. 

 

 

  

 
همه این توصیه های ساده می تواند کمکی باشد تا هم در فضا، هم در پول و همچنین در وقت شما صرفه جویی شود و شما چندان در صف طولانی تحویل چمدان منتظر نمانید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo